Naujienos
2006-11-13 EDUROAM: akademinis bevielis internetas
Šiaulių universitete - Wi-Fi bevielis internetas

Šiaulių universitete jau veikia Wi-Fi bevielis internetas per padovanotą telekomunikacijų bendrovės "Omnitel" įrangą. Studentai ir dėstytojai, turintys nešiojamąjį kompiuterį, gali jungtis prie "eduroam" bevielio interneto. Prisijungę pateksite į gerai nuo virusų apsaugotą tinklą ir galėsite juo naudotis iki 2 arba 50 megabitų per sekundę (Mbit/s) greičiu, priklausomai nuo to, ką darysite. Be to, lankydamiesi pas kolegas kituose penkiuose Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos, Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos ar Klaipėdos universitetuose per tą patį savo akademinį elektroninį paštą taip pat galėsite prisijungti prie "eduroam" tinklo. Visiems šešiems universitetams Wi-Fi įrangą padovanojo "Omnitel", iš viso visuose šiuose universitetuose 295 Wi-Fi bevielio interneto taškai.

Pasak "Omnitel" viceprezidento komercijai Remigijaus Štaro, Lietuvos mobiliojo interneto rinkos lyderė "Omnitel" aktyviai dalyvauja kuriant Lietuvoje informacinę visuomenę ir stengiasi parodyti naujų technologijų įtaką šalies konkurencingumo didinimui ir gyvenimo kokybės gerinimui. Jis pabrėžė, kad studentams mobilusis internetas ypač svarbus, todėl už universiteto ribų jiems naudinga ir galimybė prie jo prisijungti naudojantis "Omni Connect" mobiliojo interneto paslauga.

Šiaulių universiteto informacinių sistemų tarnybos direktorius Aloyzas Liubavičius Š U laikraštį informavo ir apie tam tikrus apribojimus mobiliojo interneto "eduroam" vartotojams. Tie vartotojai, kurie naudojasi "peer to peer" (P2P) programomis, duomenų parsisiuntimo greitis ribojamas iki 1 Mbit/s, o (P2P) duomenų siuntimas į užsienį blokuojamas. Vartotojai, nusižengiantys LITNET tinklo naudojimo taisyklėms, blokuojami ir netenka teisės prisijungti.

"eduroam" yra tarptautinis projektas, kuris leidžia akademinei visuomenei su savo vartotojo vardu prisijungti prie bevielio tinklo bet kuriame universitete, kuris yra prisijungęs prie šio projekto. Daugiau informacijos apie "eduroam" rasite www.eduroam.org, arba Lietuvos "eduroam" puslapyje www.eduroam.lt


Š U jau yra įrengti ir veikia prisijungimo taškai:
Technologijos fak. visuose aukštuose - 6 taškai;
Socialinių mokslų fak. pirmame korpuse - 7 taškai visuose aukštuose, o antrame korpuse - vienas ;
Pirmuosiuose rūmuose - visuose aukštuose (išskyrus 6),Nuotolinių studijų centre, bibliotekos kompiuterių klasėje - viso 15 taškų;
Centriniuose rūmuose: 5 taškai visuose aukštuose;
Matematikos informatikos ir Gamtos mokslų fakultetuose: 4 taškai visuose aukštuose;
Technologinių bandymų stotyje - vienas taškas;
Studentų reikalų tarnyboje - vienas taškas;
Antrame bendrabutyje - vienas taškas;
Tęstinių studijų institute - 3 taškai;
Humanitariniame fakultete - 2 taškai;
Menų fakultete (Aušros al.) - 2 taškai;

Wi-Fi taškų skaičius bus plečiamas iki ~70-ties!
Atgal Naujienos